Napisz do nas: info@granagieldzie.pl

Ostatnia wizyta:
Obecny czas: 18 Gru 2017, 15:47

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Fundusze - inwestycja dla naiwnych????
PostWys艂any: 02 Wrz 2009, 18:14 
艁ysica 612
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 02 Wrz 2009, 12:10
Zn贸w zaczeli nanija膰 ludzi na fundusze. Koszty wej艣cia i wyj艣cia do funduszu wi膮偶 s膮 ogromne, lepiej wybra膰 sobie kilka sp贸艂ek i samemu inwestowa膰.

G贸ra

Temat postu: Re: Fundusze - inwestycja dla naiwnych????
PostWys艂any: 03 Wrz 2009, 11:43 
艁ysica 612
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 23 Kwi 2009, 18:34
Miejscowo艣膰: Wawa
wodzu85 napisa艂(a):
Zn贸w zaczeli nanija膰 ludzi na fundusze. Koszty wej艣cia i wyj艣cia do funduszu wi膮偶 s膮 ogromne, lepiej wybra膰 sobie kilka sp贸艂ek i samemu inwestowa膰.

Dok艂adnie tak my艣l臋 ale jak widzisz naiwnych nie brakuje bezradny
Banki tak pi臋knie potrafi膮 nagoni膰 i usidli膰-przyk艂ad to ostatnia hossa gdzie ludzie potracili fortuny w funduszach/banki posiadaj膮 najlepszych doradc贸w od socjotechniki,reklamy itd wi臋c naiwny leszcz pozostaje bez szans confused
A czas leczy rany,ludzie zapominaj膮,mija kilka lat i sytuacja si臋 powtarza chair

Albert Einstein

G贸ra

PostWys艂any: 17 Pa藕 2009, 20:38 

Do艂膮czenie: 17 Pa藕 2009, 20:18
Witam
Do ko艅ca si臋 z Wami nie zgodz臋. Prowizja jest zar贸wno na gie艂dzie jak i w przypadku funduszy.
Je艣li we藕miemy pod uwag臋 ostatnie 6 miesi臋cy i 3 fundusze agresywne w kt贸re inwestuj臋 to ka偶da z nich wypada lepiej ni偶 wig20.

Wig20 +33,80%
Arka Akcji +41.46%
Arka Rozwoju Nowej Europy +71.74%
Arka Akcji 艢rodkowej i Wschodniej Europy +85.18%

Oczywi艣cie du偶o zale偶y od tego jaki okres si臋 wybierze, ale mimo wszystko uwa偶am, 偶e fundusze nie s膮 inwestycj膮 dla naiwnych, a raczej mniej obeznanych. Nie znam si臋 na tyle na gie艂dzie, 偶eby kupowa膰 kontrakty opcje.

G贸ra

PostWys艂any: 27 Pa藕 2009, 11:09 
艁ysica 612
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 02 Wrz 2009, 12:10
Problem w tym 偶e koszt wej艣cia i wyj艣cia w fundusz np akcyjny to cz臋sto 5% w jedn膮 i 5% w drug膮 prowizji, a samemu inwesuj膮c ten koszt to po ok 0,39% w jedn膮 i tyle samo w drug膮. St膮d na starcie fundusz ju偶 traci.

G贸ra

PostWys艂any: 09 Lis 2009, 20:59 

Do艂膮czenie: 17 Pa藕 2009, 20:18
Prowizja oko艂o 3-4 % jednorazowa, w tym roku by艂a promocja i tylko po艂ow臋 liczyli. A aktualnie mo偶na kupi膰 bez prowizji poprzez ark臋 online.

Nie, 偶ebym zachwala艂 fundusze, ale nie uwa偶am, 偶e s膮 du偶o gorsz膮 form膮 inwestowania ni偶 gra na gie艂dzie.

ps. Jak wygl膮da rozliczanie podatku w przypadku gry na gie艂dzie. DM wysy艂a pit z wszystkimi danymi?

G贸ra

PostWys艂any: 30 Pa藕 2012, 10:55 

Do艂膮czenie: 22 Pa藕 2012, 15:36
Ja te偶 si臋 nie zgodz臋, 偶e to dla naiwnych tylko.

Nie ka偶dy ma odpowiedni膮 wiedz臋, 偶eby grac na gie艂dzie.

Sama odk艂adam sobie 150 z艂 miesi臋cznie na fundusz i traktuj臋 to jako niewielk膮 inwestycj膮, kt贸ra zaprocentuje w przysz艂o艣ci. Mam zamiar wykorzysta膰 uzbieran膮 kas臋 za jakie艣 8 lat.

I nawet zak艂adaj膮c, 偶e nic nie zarobi臋, to je艣li nie strac臋, b臋d臋 zadowolona. Bo bez umowy z funduszem nigdy w 偶yciu bym nie od艂o偶y艂a 150 z艂 miesi臋cznie, a tak mam motywacj臋.

G贸ra

PostWys艂any: 06 Lis 2012, 21:41 
艢l臋偶a 718
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 21 Kwi 2009, 21:25
Miejscowo艣膰: Rabka
Nicki napisa艂(a):
Ja te偶 si臋 nie zgodz臋, 偶e to dla naiwnych tylko.

Nie ka偶dy ma odpowiedni膮 wiedz臋, 偶eby grac na gie艂dzie.

Sama odk艂adam sobie 150 z艂 miesi臋cznie na fundusz i traktuj臋 to jako niewielk膮 inwestycj膮, kt贸ra zaprocentuje w przysz艂o艣ci. Mam zamiar wykorzysta膰 uzbieran膮 kas臋 za jakie艣 8 lat.

I nawet zak艂adaj膮c, 偶e nic nie zarobi臋, to je艣li nie strac臋, b臋d臋 zadowolona. Bo bez umowy z funduszem nigdy w 偶yciu bym nie od艂o偶y艂a 150 z艂 miesi臋cznie, a tak mam motywacj臋.

ja jestem za a nawet przeciw biggrin
inwestuj膮c systematycznie pewn膮 pul臋 pieni臋dzy mamy pewno艣膰 偶e zakupimy jednostki w 艣rednim przedziale,gorzej je偶eli sytuacja zacznie przypomina膰 t膮 z Grecji lub troch臋 gorsz膮 no to wtedy jak chyba ka偶dy wie inwestuj膮c w te fundusze ? to taki fundusz po pierwsze mo偶e zbankrutowa膰 a po drugie zablokowa膰 mo偶liwo艣膰 wyp艂aty 艣rodk贸w do tego dodajmy galopuj膮c膮 inflacj臋 i mamy pozamiatane biggrin

ale ,ale jak widzimy nadci膮gaj膮c膮 mega hoss臋 to mo偶na pokusi膰 si臋 o takie jednostki najlepiej co艣 agresywnego [minus to oczywi艣cie prowizj膮 ale pewno艣膰 偶e spokojnie zarobimy]
wiadomo 偶e w mega hossie to ka偶da akcja powinna da膰 podobnie zarobi膰 biggrin do tego bez prowizji dla funduszu z przyjemno艣ci膮 prowadzenia w艂asnego portfela biggrin

podsumowuj膮c to chyba jestem bardziej przeciw poniewa偶 trzeba by by艂o kupi膰 jednostki w samym do艂ku przed mega hoss膮 a to jest trudne bo jak wszyscy wiemy reklamy w mediach lataj膮 pod koniec hossy biggrin

Nicki proponuj臋 edukacj臋 i uwolni膰 sz贸sty zmys艂 biggrin oczywi艣cie zapomnie膰 o funduszach - temat m贸wi wszystko biggrin to dobre dla naiwnych

G贸ra

PostWys艂any: 17 Pa藕 2013, 20:45 

Do艂膮czenie: 07 Pa藕 2013, 11:16
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
Nie s膮dz臋, by fundusze by艂y nabijaniem w butelk臋. Chodzi jednak o to, aby mocno przemy艣le膰 swoj膮 strategi臋 dzia艂ania.

G贸ra

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(贸w) ] 

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Skocz do:  

Wszystkie prawa zastrze钮one - Gra na Gie艂dzie.

Szablon stworzony przez WebGood.

Forum oparte o silnik phpBB.

Tre艣ci zawarte na tej stronie ( tj. www.granagieldzie.pl ) s膮 tylko i wy艂膮cznie wyrazem osobistych pogl膮d贸w autora analiz i komentarzy ( w艂膮cznie z sygna艂ami systemu ) i nie stanowi膮 "rekomendacji" w rozumieniu przepis贸w Rozporz膮dzenia Ministra Finans贸w z dnia 19 pa藕dziernika 2005 r. w sprawie informacji stanowi膮cych rekomendacje dotycz膮ce instrument贸w finansowych, lub ich emitent贸w (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Korzystanie z serwisu/portalu oznacza akceptacje wy钮ej wymienionej informacji.