Napisz do nas: info@granagieldzie.pl

Ostatnia wizyta:
Obecny czas: 23 Lip 2017, 07:54

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Jak wytrwa膰 przy zaj臋tej pozycji.
PostWys艂any: 15 Lip 2009, 10:59 
艁ysica 612

Do艂膮czenie: 21 Maj 2009, 09:00
Mam pytanie do d艂u偶ej obecnych na rynku, jak nauczy膰 si臋 wytrwa艂o艣ci przy zaj臋tej pozycji.
Ja mam taki problem 偶e nie umiem d艂ugo utrzymywa膰 zyskownych pozycji, za to stratne utrzymuj臋 d艂u偶ej licz膮c 偶e rynek si臋 odwr贸ci (nieraz to bardzo bolesne). Ta strategia daje marne efekty szczeg贸lnie w du偶ych ruchach. Mo偶e kto艣 napisze ja sobie poradzi艂 z takim zachowanie.

G贸ra

Temat postu: Re: Jak wytrwa膰 przy zaj臋tej pozycji.
PostWys艂any: 16 Lip 2009, 18:30 

Do艂膮czenie: 18 Maj 2009, 21:45
Powiem CI jak ja to robie :)

1. Nie lewaruj mocno, wr臋cz przeciwnie przeznacz tak kase na jeden kontrakt aby mo偶na by艂o si臋 bezpiecznie porusza膰. np. 10 tys na jeden kontrakt
2. Konsekwentnie podejmuj decyzje

No i swoja strategia tez troche daje, ale zadna strategia nie bedzie skuteczna jezeli nie bedzie konsekwentnie realizowana.

To jest tak minimalnie napisane, ja sie do tego stosuje i dobrze na tym wychodze :) Np. w tamtym tygodniu mialem lekko stratne pozycje ale dzieki konsekwencji ten tydzien zamykam na plusie a ten plus pokryl tamte straty i jest duzy plus.

Pokora i cierpliwosc, ja nie analizuje juz rynku nie wroze z fusow tylko pod膮偶am za nim jak po sznurku. Nie u偶ywam stop贸w poniewa偶 sledze notowania co godzine. Dla mnie stop jest zbedny bo tylko nie potrzebnie zamyka pozycje w przypadku lawiny i przez to sie traci.

Stop jest dorby dla ludzi ktorzy nie sledza notowa艅 a tak to jest wr臋cz zb臋dny no chyba 偶e kto艣 gra Day trading to inna bajka tam Stop jest wymagany!!

Acha ja jestem na rynku caly czas nie zamykam pozycji na noc, nie gram DT, nie gram na wsparcia i na opory. Po prostu dobre zarz膮dzanie kapita艂em i mo偶na spokojnie spa膰 :)

G贸ra

PostWys艂any: 17 Lip 2009, 09:13 
艁ysica 612

Do艂膮czenie: 21 Maj 2009, 09:00
Dzi臋kuj臋 za jak偶e cenne rady, b臋d臋 pr贸bowa膰 si臋 do nich stosowa膰.

G贸ra

PostWys艂any: 17 Pa藕 2013, 20:43 

Do艂膮czenie: 07 Pa藕 2013, 11:16
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
Musisz po prostu podejmowa膰 bardziej przemy艣lane decyzje, bo wydaje mi si臋, 偶e robisz wszystko na hurra.

G贸ra

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Skocz do:  

Wszystkie prawa zastrze钮one - Gra na Gie艂dzie.

Szablon stworzony przez WebGood.

Forum oparte o silnik phpBB.

Tre艣ci zawarte na tej stronie ( tj. www.granagieldzie.pl ) s膮 tylko i wy艂膮cznie wyrazem osobistych pogl膮d贸w autora analiz i komentarzy ( w艂膮cznie z sygna艂ami systemu ) i nie stanowi膮 "rekomendacji" w rozumieniu przepis贸w Rozporz膮dzenia Ministra Finans贸w z dnia 19 pa藕dziernika 2005 r. w sprawie informacji stanowi膮cych rekomendacje dotycz膮ce instrument贸w finansowych, lub ich emitent贸w (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Korzystanie z serwisu/portalu oznacza akceptacje wy钮ej wymienionej informacji.