Napisz do nas: info@granagieldzie.pl

Ostatnia wizyta:
Obecny czas: 21 Sty 2018, 13:48

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Ma艂a pomoc
PostWys艂any: 21 Pa藕 2010, 23:22 

Do艂膮czenie: 21 Pa藕 2010, 22:39
niebawem zaczynam gr臋 i mam par臋 pyta艅

interesuje mnie szybka dynamiczna gra tak zwany Trader
mam ca艂e dnie i czytaj膮c porady i bawi膮c si臋 symulatorami
te spos贸b mi odpowiada najbardziej pytanie moje czy
mo偶na, da si臋 i op艂aca.
Mianowicie bawi艂em si臋 na symulatorze i kupowa艂em akcje warte po 19 gr firmy BIOTON
a cena w czasie sesji 8 razy waha艂a si臋 mi臋dzy 19 a 20 sprzedaj膮c po 20 zyskuj臋 dziennie ok 1000 z艂 z pocz膮tkowej puli 3000
natomiast czyta艂em 偶e nieraz jest probe ze sprzeda偶膮 zakupionych akcji czy m贸g艂by mi kto艣 doradzi膰, doinformowa膰?? w ten sam spos贸b sprzedawa艂em akcje zakupie za 0,02gr sprzedaj膮c po 0,03gr zysk jest prawd臋 du偶y wi臋c pytanie jak jest w rzeczywisto艣ci??
czy mog臋 sprzedawa膰 i kupowa膰 co par臋 minut akcje danej firmy z zyskiem?? czy mo偶e by to Dzia艂a艂o ceny akcji musz膮 by膰 wi臋ksze??

kolejna sprawa to gra przez internet podobno domy maklerskie maj膮 programy do grania lub mo偶na przez eMAKLERA

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc

G贸ra

Temat postu: Re: Ma艂a pomoc
PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 07:34 
Skopiec 724
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 16 Maj 2009, 07:41
Witaj nowy przyjacielu
Gra w day tradingu szarpie nerwy, za to wieczory s膮 spokojne. Przy tej grze polecam ksi膮偶k臋 Jake Bernstein "Inwestor jednosesyjny". Moje zdanie jest takie DT jest fajne na kontraktach, walutach, na akcjach s膮 troch臋 za ma艂e ruchy i prowizje Ci臋 wyko艅cz膮. Masz pytania to pisz. jak mam czas to te偶 gram DT ale wol臋 czas 艣rednioterminowy. Pami臋taj INWESTOR D艁UGOTERMINOWY TO TEN, KT脫REMU CZ臉STO NIE WYSZED艁 DT I BOI SI臉 PRZED SOB膭 PRZYZNA膯. Cz臋sto trzeba si臋 godzi膰 ze strata i ucina膰 strat臋 zdecydowanie a to jest trudne i boli

G贸ra

PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 09:36 

zastanawia艂em si臋 nad walutami ale na pocz膮tek zaryzykowa艂 bym z akcjami
pytanie moje jak du偶e s膮 prowizje i jak ze sprzeda偶膮 akcji jest jaki艣 parobem?? Mo偶esz mi
tak teoretycznie, orientacyjnie powiedzie膰 jaki by艂by mniej wi臋cej zysk z symulacji podanej
w moim pierwszym po艣cie?? ewentualnie gdyby akcja za ok 40 z艂 wahania mia艂a a ok 5-6 gr tak ze 2-3 razy w ci膮gu dnia?? i czy z pocz膮tkowej puli 2000 w miesi膮c dam rad臋 wyci膮ga膰
tak ko艂o 600z艂 - 1000z艂 a czysto??
Nie wiem jaz z prowizjami a gra艂 b臋d臋 przez eMAKLERA

G贸ra

PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 10:50 
Skopiec 724
Awatar u偶ytkownika

W ka偶dym biurze prowizje s膮 r贸偶ne. U mnie w ING dla Biotonu masz 1 szt prowizja 1,1 z艂, 10 szt prowizja 2,1z艂, 1000 szt prowizja 2,73% 6 z艂 na aktualna waro艣膰 z gie艂dy, 10000 szt prowizja 0,44% 9,58 z艂. I tak w dwie strony, kupi-sprzeda. Na kontrakltach i walutach mo偶esz gra膰 w dwie strony wzrosty-spadki. 8 wej艣膰 na Bioton to tylko teoria analizuj膮c histori臋, nie liczysz nietrafionych wej艣膰. Ale witamy nowego go艣cia w 艢wiatowej szulerni

G贸ra

PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 11:37 

1,1z艂 rozumiem 偶e za zlecenie kupna 1 akcji?? 10000 akcji to 2005z艂 wi臋c nie za wiele
a czy to 0,44% jest od warto艣ci jednej akcji przy tym zakupie?? jestem zielony i ucz臋 si臋 dopiero wi臋c wybacz mi prosz臋 g艂upie pytania no i co z tym trafionym wej艣ciem??
a wykresie pokazywa艂o 偶e w danych godzinach akcja wzros艂a o grosz i utrzyma si臋
5 min to da rad臋 j膮 sprzeda膰 czy musi si臋 utrzyma膰 du偶ej??

i tak je艣li dobrze rozumie przy tym oprocentowaniu za zakup 10000 akcji po 19 gr p艂ac臋 8,36 a sprzedaj膮c po 20 gr p艂ac臋 to 9.co艣 a w sumie na sprzeda偶y a czysto zarabiam ok 60 z艂
i je艣li mog臋 liczy膰 a 2 udane wej艣cia dziennie zarabia 120 z艂 a czysto
dalej jednak nie wiem jak z tym sprzedawaniem czy da si臋 z minuty na minut臋 kiedy chc臋??

G贸ra

PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 12:18 
Skopiec 724
Awatar u偶ytkownika

Kupujesz 10000 szt akcji Bioton x 0,20 z艂=2000 z艂 prowizja pobrana z teoo 9,58z艂, sprzedajesz 10000sz x 0,22 z艂 = 2200 z艂 z tego pobrana prowizja 9,68 z艂 z 200 z艂 zysku odliczasz prowizj臋 i masz 180,74 z艂. Z tego na koniec roku zap艂acisz podatek belki. Kupno sprzeda偶 trwa na gie艂dzie oko艂o 3 sekund. A czy sprzeda偶 szybko akcje zale偶y od p艂ynno艣ci ilo艣ci i ch臋tnych na zakup Twoich wystawionych akcji. Moja Rada przed gr膮 na realnym rynku poczytaj ksi膮偶ki np. Gie艂da dla pocz膮tkuj膮cych itp

G贸ra

PostWys艂any: 22 Pa藕 2010, 13:34 

No dobra rozumiem, dzi臋ki poszukam i poczytam co艣 o gie艂dzie

G贸ra

PostWys艂any: 24 Pa藕 2010, 22:15 

Do艂膮czenie: 11 Lis 2009, 12:20
przy spo艂kach groszowych typu BIOTOn wygl膮da to ma艂o interesuj膮co jesli jest 500 os贸b sprzedaj膮cych i 500 osob kupuj膮cych to jesli z艂o偶ysz zlecenie z limitem po 19 gr o bedziesz chcia艂 sprzeda膰 za 20 gr to moze trwac kilka dni nim zrealizuje si臋 twoje zlecenie jednym s艂owem musisz poczeka膰 w kolejce

G贸ra

PostWys艂any: 25 Pa藕 2010, 15:46 
Skopiec 724
Awatar u偶ytkownika

Tobias 艢wi臋te s艂owa. Gra od bandy do bandy jest fajna ale na bardzo p艂ynnych sp贸艂kach i te bandy musz膮 by膰 do艣膰 szeroko rozstawione w trendzie horyzontalnym. Bezpieczniej wyczai膰 ciekaw膮 sp贸艂k臋 kupi膰 i czeka膰, podci膮gaj膮c stopa

G贸ra

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(贸w) ] 

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 2 go艣ci

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Skocz do:  

Wszystkie prawa zastrze钮one - Gra na Gie艂dzie.

Szablon stworzony przez WebGood.

Forum oparte o silnik phpBB.

Tre艣ci zawarte na tej stronie ( tj. www.granagieldzie.pl ) s膮 tylko i wy艂膮cznie wyrazem osobistych pogl膮d贸w autora analiz i komentarzy ( w艂膮cznie z sygna艂ami systemu ) i nie stanowi膮 "rekomendacji" w rozumieniu przepis贸w Rozporz膮dzenia Ministra Finans贸w z dnia 19 pa藕dziernika 2005 r. w sprawie informacji stanowi膮cych rekomendacje dotycz膮ce instrument贸w finansowych, lub ich emitent贸w (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Korzystanie z serwisu/portalu oznacza akceptacje wy钮ej wymienionej informacji.